Každému to jeho. Tedy každému životu tu jeho podlahu, na které bude pevně stát. Podívejte se na typy jednotlivých podlahových krytin, abyste věděli, co vás čeká a jak může vypadat třeba za 10 let.

Obecně můžeme rozdělit podlahové krytiny na přírodní a umělé. Mezi přírodní patří samozřejmě dřevo a kámen. Ty druhé nejčastěji reprezentuje vinyl a laminát. Ty první se často nemění, ty druhé mají svou omezenou životnost. Pojďme si ale udělat jasný přehled – budeme sledovat odolnost, snadnost údržby a přidáme i tipy na umístění a další zajímavosti, které jsme za více jak 20 let práce s podlahami získali.

Vlastnosti vinylové podlahy

+ Nepřeberné množství designů
 nás si můžete vybrat z více jak 100 dekorů, které jsou zajímavé, přirozené a působí velmi dobře. Vybíráme podlahy od nejlepších světových dodavatelů, jejich vstupní materiál je „čistý“ a kvalitně zpracovaný.
+ Odolnost
 Pokládali jsme vinylové podlahy v restauracích a namáhaných provozech a i po pěti, šesti letech vypadají jako nové.
+ Snadnost údržby.
Vinyl stačí setřít vodou s přípravkem na vinylové podlahy. Ten vám rádi doporučíme a přidáme ke koupené podlaze.
+ Tiché, teplé, příjemné na došlap.
+ Cenově příznivá.

– Nemožnost opravy mechanického poškození.

Vlastnosti laminátové podlahy

+ Nepřeberné množství designů
 nás si můžete vybrat z více jak 100 dekorů, které díky mnohaletému vývoji dosáhly bodu, kdy ji od přírodní nerozeznáte.
+ Odolnost
 Máme zkušenosti s laminátovými podlahami v náročných prostředích a tak můžeme ze zkušenosti doporučit ten správný typ pro váš způsob života.
+ Snadnost údržby. 
Laminát stačí setřít vodou s přípravkem na laminátové podlahy. Nemusíte ho olejovat ani brousit. Rádi vám doporučíme a k podlaze přidáme ty nejvhodnější přípravky.
+ Tiché, teplé, příjemné na došlap.
+ Cenově příznivá.

– Nemožnost opravy mechanického poškození

Vlastnosti dřevěné podlahy

+ Velký výběr typu dřeva a vzhledu
Nabízíme dřevěné podlahy od 4 dodavatelů a vy si tak můžete vybrat mezi masivem nebo 2- či 3-vrstvými podlahami nebo dokonce speciálně vrstvenými dřevěnými podlahami z jednoho druhu dřeva vhodnými na podlahové topení se 30letou zárukou.
Kromě toho dřevo nabízí mnoho možností povrchových úprav, od hoblování a kartáčování přes olejování a lakování. I proto dokážeme nabídnout 200 až 300 designů.
+ Opravitelnost
 Bez ohledu na typ dřeva lze dřevěné podlahy jako jediné lokálně opravit. Spousta lidí také dává přednost patině, kterou podlaha životem postupně získává.
+ Charakter

Energie dřeva dodává interiéru charakter – a jaký přesně bude, záleží na délce i šířce prken, složení jednotlivých druhů vrstvené podlahy, finální úprava i to, zda si vyberete rustikálnější podlahu se „zrcátky“ – tedy stopy po sucích.
– Náročnější údržba.
Každá dřevěná podlaha potřebuje péči – nejen pravidelnou údržbu přípravky na dřevo, ale i olejování nebo lakování. Samozřejmě vás při koupi podlahy vybavíme potřebnými radami, tipy a hlavně prostředky a nástroji, jak o podlahu správně pečovat.
– Vyšší cena
Se všemi třemi typy podlah vám rádi poradíme s výběrem. Navštivte některého z našich partnerských prodejců, najdete je po celé ČR.