Jak se postarat o podlahu?

Každá podlaha potřebuje péči. Některou stačí setřít, jinou je lepší pravidelně olejovat. Pro mnohé může být překvapením, že i o podlahy na první pohled velmi odolné, jako je lamino nebo vinyl, je potřeba pečovat. Jaké jsou tedy obecné zásady péče?

Přestože jste si vybrali odolnou podlahu z materiálu, který vydrží téměř vše, neznamená to, že o ní nemusíte pečovat.

Vybírejte podlahu podle typu zatížení

Péče o podlahu vlastně začíná už jejím výběrem. Tím, že zvolíte správný materiál a odolnost vzhledem k plánovanému zatížení, už předem předcházíte zbytečnému poškození a tím i prodlužujete její životnost. Odpovězte si tedy nejdříve na otázku, jaký život se na podlaze bude odehrávat – kolik vás bude, jak často po ní budete chodit a v jakých botech

Vyvarujte se mechanického poškození

Platí, že na jakékoliv podlahové krytině, dokonce i dlažbě, mohu vytvořit rýhu. Nejčastěji se tak děje při stěhování nábytku, posunech těžkých kusů při úklidu, ale i v moment, kdy máte doma psa. Jediná podlaha, která je lokálně opravitelná, je dřevěná.

Pečujte o podlahu těmi správnými prostředky

Každá podlaha vyžaduje své. Stejně jako nepoužíváte oční krém na komáří štípanec, není vhodné používat jeden čisticí prostředek na celou domácnost. Jinou péči vyžaduje kuchyňská linka a jinou podlaha. Pro vinyl, laminát i dřevo jsou dnes speciální čistící a pečující přípravky, které vám rádi doporučíme a poradíme, jak o podlahu správně pečovat, aby vám vydržela krásná co nejdéle.

S všemi třemi oblastmi vám rádi pomůžeme a poradíme, jak pečovat o konkrétní vybraný typ podlahy. Navštivte některého z našich partnerských prodejců, najdete je po celé ČR.